MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Teine MTÜ keda tutvustame on MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
koduleht on: 
http://saareloomad.ee/

FB leht:  https://www.facebook.com/saareloomad

"MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu on tegutsenud alates 2005. aastast ning proovib vähendada kodutute loomade hulka, otsides neile uusi kodusid. Esialgu hoiti loomakesi vabatahtlike kodudes, kuid alates 2013. aastast on Turvakodu käsutuses ka varjupaigale sobivad ruumid, kus praegusel hetkel resideeruvad enam kui pooled meie hoole all olevatest loomadest.

 Varjupaiga eesmärgiks on aidata väärkoheldud, hüljatud ja kadunud loomi, andes neile turvalise ajutise varjupaiga ja aidates neil leida uue kodu. Kõik varjupaiga loomad saavad täieliku arstiabi – nad steriliseeritakse, vaktsineeritakse ja tehakse parasiiditõrjet. MTÜ toetab ka kogu ühiskonnas loomade heaolu arendamist ning teeb kõik endast sõltuva loomadega seonduvate murede lahendamiseks."

Me ei eutaneeri mitte ühtegi looma ilma mõjuva põhjuseta. Toitjate olemasolul ja nõusolekul läheb osa kolooniakasse opituna, kiibituna ja parasiiditõrje saanuna tagasi õue, just arad ja metsikud, sest nende sulgemine turvakodu seinte vahele pole mõttekas. Meie hingekirjas on stabiilselt umbes 200 kassi, nii turvakodus kui hoiukodudes. Umbes sama suur hulk kasse leiab igal aastal ka päriskodu. Kassipoegi jõuab igal aastal meie hoole alla üle 150 ja seda hoolimata meie 8 aastasest aktiivsest ennetustööst. Kahjuks ei mõista inimesed siiani oma lemmikute steriliseerimise/kastreerimise vajadust.

Meil on 1 palgaline töötaja - talitaja. Ülejäänud tegevus toimub tänu vabatahtlikele. Veidi toetab meid meie tegevuses kohalik omavalitsus, 2/3 meie tegutsemiseks vajaminevast rahast tuleb annetajatelt ja suur kummardus neile headele inimestele.

Turvakodu kiisudest, kes on väga kaua oodanud oma päriskodu/Hoiukodu:

 Diabeetik Smilla, kes istub pikemat aega puuris, kuna peab sööma diabeetiku toitu. Insuliini ta ei saa, kuna tal on võimatu veresuhkrut kontrollida, st ta läheb närvi ja kurjaks. Kui leiduks kodu, kus on ees diabeetik kass, kes sööb eritoitu, oleks super. Siiani ei ole keegi reageerinud. Smillale sobiks ka hoiukodusse minek, siis kataksime tema kulud meie.

Smilla on juba üle aasta puuris olnud. Kusjuures ta väga välja ei tahagi - laseme ta jalutama, siis hüppab ise kähku puuri tagasi. Ta ilmselt ei armasta suurt seltskonda, selles toas on umbes 40 kassi.

Smillale on antud naturaalseid konserve, st selliseid, kus ei ole ei teravilja ega ka riisi sees. Krõbinaid sööb ta hea meelega, toorest ei taha, aga keedetuna ja läbi hakkmasina aetult sööb ta hea meelega kanafilee, -südame ja -maksa  Helmi, väike kribu, hästi paimaias ja täielik sülekass.

Helmi ja Andy.
Nende südant lõhestav lugu siin: https://www.facebook.com/saareloomad/posts/1765066123554469

Helmi, väike kribu, hästi paimaias ja täielik sülekass. Helmi on kiibitud, steriliseeritud, vaktsineeritud, saanud ussirohtu.

Tagasihoidlik Andy, palju üle elama pidanud kassipoiss on praeguseks tublisti kosunud, ta must kasukas läigib ja tervis on korras. Andy on kiibitud, kastreeritud, vaktsineeritud, saanud ussirohtu.


Pildid all:
vasakul Smilla alguses ja paremal nüüd
vasakul Helmi Turvakodusse saabused ja paremal nüüd
vasakul Andy enne ja paremal nüüd

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Isane Hoiukodu

Järgmine

MTÜ Kurrmäu

Jaga seda artiklit