MTÜ Kassiabi

Tänane teema on MTÜ Kassiabi.

MTÜ Kassiabi on Tallinna kesklinnas tegutsev kasside hoiukodu. 2006. aastal asutatud mittetulundusühingusse kuulub hetkel 24 liiget. Ühingu moodustanud inimesed on Tallinnas kodututele kassidele päriskodude otsimisega tegelenud aga juba 2004. aastast alates. Lisaks MTÜ Kassiabi liikmetele osaleb meie tegevuses arvukalt vabatahtlikke. Meid toetavad annetuste, hea nõu ja muu abiga paljud loomasõbrad.

Meie tegevuse põhieesmärk on koduta jäänud kassidele uute püsivate kodude leidmine.

Oma tegevusega soovime vähendada kodutute loomade arvu tänavapildis ja seda üle Eesti.

MTÜ Kassiabi hoiukodudes viibib pidevalt 50 – 80 kassi, nende hulgas on nii poegi kui täiskasvanuid. Meie juurest läheb koju igas kuus keskmiselt 3 kassi. 

Kassiabisse jõudnud loomad saavad hoiukodudes ajutist peavarju kuni uue kodu leidmiseni. Korraldame loomade tervisekontrolli ja ravi, samuti steriliseerimise/kastreerimise, vaktsineerimise ja kiibistamise enne uude päriskoju andmist. Kassid saavad uude koju kaasa passi, omanikku informeeritakse looma tervislikust seisukorrast ning tema võimalikest erivajadustest.

MTÜ Kassiabilt kassi võtmisel, eriti täiskasvanud kasside puhul, on eeliseks see, et oleme kassiga juba mõnda aega tegelenud ja oskame hinnata tema iseloomu ning vajadusi. Kassid, nagu inimesedki, on erinevad. Igaühele ei sobi elu maal või korteris, sage üksiolek või hoopis elamine koos laste või teiste loomadega. Kõike seda võetakse alati arvesse ning arutatakse läbi uute omanikega.

Kassiabi teeb koostööd teiste lemmikloomadega tegelevate organisatsioonide ja ettevõtetega.

Kasside tervisega seotud meditsiinilistes küsimustes abistavad meid asjatundliku nõu ja raviga Vilde tee loomakliiniku, Haabersti Loomakliiniku, Tatari Loomakliiniku ja Mustakivi Loomakliiniku spetsialistid ja arstid. Vilde tee loomakliinikus viiakse läbi enamus meie kiisudele vajalikest meditsiinilistest protseduuridest ja ravist. Nendelt oleme saanud abi ka kõige kriitilisemates olukordades.

Meie tegevust hulkuvate linnaloomade arvu vähendamisel toetab ka Tallinna linn. Abi tänavakasside steriliseerimiseks ja kastreerimiseks oleme saanud 2006. aastal Kristiine Linnaosalt ja 2007. aastal Tallinna Kesklinna Valitsuselt. Tallinna Kesklinna Valitsuselt oleme rentinud meie seltsi tegevuse koondamiseks ja arendamiseks vajalikud ruumid. Harjumaa kohaliku omaalgatuse programmist oleme saanud rahalist toetust infomaterjalide trükkimise rahastamiseks.

MTÜ Kassiabi puutub iga päev kokku madala lemmikloomapidamiskultuuri tõttu kodu kaotanud kassidega. Sellepärast soovime, et uus omanik tunnetaks vastutust, mis kaasneb lemmiklooma pidamisega ning loodame, et järjest rohkem saab olema kasse, kes mõnusalt keras nurru lüües on unustanud oma vintsutused tänaval. Selleks, et pidurdada kodutute loomade arvu suurenemist, pakume oma kodulehel lemmikloomade pidamisega seonduvat teavet ning jagame oma kogemusi.

Kui soovite hoiukodust endale lemmikut võtta, leppige loomade vaatamise aeg kindlasti eelnevalt telefoni või meili teel kokku.

Kui olete võtnud looma Kassiabist, siis andke meile teada, kuidas teil ja teie uuel lemmikul läheb. Järgige Kassiabi antud juhendeid.

Kui olete võtnud kassipoja, siis kastreerige või steriliseerige oma lemmik kindlasti sobiva vanuse saabudes.

Kui Kassiabist võetud loomaga tekivad probleemid või kui ilmnevad asjaolud, mis ei võimalda enam lemmikut pidada, siis palun meid teavitage sellest. Hädajuhtudel võetakse endine hoolealune tagasi või aidatakse talle uus kodu leida.

Kui soovite MTÜ Kassiabi kasse aidata, võtke meiega ühendust Facebookis https://www.facebook.com/Kassiabi, e-mailil info@kassiabi.ee või kodulehel https://www.kassiabi.ee/. Abikäed, rahalised ja materiaalsed annetused on alati teretulnud.

 

Nende kodulehel on ka väga kasulikke ja õpetlikke artikleid. Näiteks üks mis meile endale silma jäi, on kuidas saada hakkama metsiku kassiga.

https://www.kassiabi.ee/infonurk/mida-teha-kui/kass-on-metsik/

Ja teine kindlasti, läbi mõelda, enne kui võtta omale loom. Mis vaja selleks teha, et tagada kiisule turvaline kodu ja et ei tegutseks mõtlematult.

https://www.kassiabi.ee/infonurk/kassi-votmine/enne-looma-votmist/

Toome ka mõned kiisukesed välja.

Misty.
Musta kasukaga ja valge kraega, kiisunups. Nagu näha siis meile lähevad eriti hinge kassid kellel kurb saatus. Ja tema on juba 3 aastat oma inimest oodanud.. Kuidas saab üks nii uhke preili nii kaua kodu oodata?
https://www.kassiabi.ee/kassid/misty/

Hr Barsik.

Ilus triibulise ja valge kasukaga härrake. Kodu ootel 2 aasta.. Barsikul on ka neerupuudulikkus, mis tähendaks eritoitu peab pakkuma ja kindlasti arsti juures regulaarselt käia. Muidu elurõõmus ja suletutiga mängimist fännav kiisupoiss.
https://www.kassiabi.ee/kassid/hr-barsik/

Juki.

Juki on kiisuhärra, kes on Kassiabis olnud alates 2014-ndast aastast, see teeb ju 6 aastat! Nii kaua on üks kiisu olnud koduta, mis teeb kurvemaks on see, et tal pole kunagi olnudki kodu.
https://www.kassiabi.ee/kassid/juki/

Kui Sina soovid endale Kassiabist kiisut, siis kirjuta neile info@kassiabi.ee
Kui kassi ei saa võtta, aga aidata siiski tahad, siis void alati kas rahaliselt annetada, või meie kaudu neile toitu-liiva saata. Kiisud tänavad.

Meie oleme taaskord vabatahtlikele ja asjaosalistele südamest tänulikud. Tänu nendele, saavad kiisud tänavatelt sooja.
Aitäh!


Eelmine
Pesaleidja MTÜ
Järgmine
Nurreni (e-) pood lõpetab tegevuse, jätkab kassihoiuga Tartus.

Vastused puuduvad

Email again: