MTÜ Kurrmäu

Seekord tutvustame MTÜ'd mis asub Kohtla-Järvel. Selle MTÜ omanikuks on Merle. Tema on oma sõnadega päris põhjaliku tutvustuse teinud. 

MTÜ Kurrmäu FB leht:   https://www.facebook.com/MT%C3%9C-Kurrm%C3%A4u-191169364811899

''Olen kasse koju tassinud lapsest saati. Ema meile koju ei lubanud neid jätta ja viis vanaema juurde ja seal oli neid terve mu lapsepõlve külluses. Eks sealt mingi pisik sisse jäigi. Ühel hetkel viis elu mind maale elama, kus ümberringi aiamaad ja sinna jäeti palju kasse. Kassid paljunesid ja tekkisid kolooniad. Hakkasin neid kolooniaid siis likvideerima ja otsisin FB gruppides kohti, kes saaks kassid enda juurde võtta ja tegin pikalt koostööd Kassiabi MTÜ-ga.

Ühel kassidest oli aga seen ning haiget kassi ei tahtnud keegi. Hakkasin siis ise kassi ravima ja kass jäi minu juurde seniks, kuni ise leidsin talle kodu. Siis mõtlesin, et aga see võiksi edaspidi ka nii olla. Kohalik varjupaik pani kasse magama ja inimesed hakkasid minu poole pöörduma oma murega. Nii hakkaisn neile ise protseduure tegema ja kodusid otsima. Kuna loomakliinikutega on kergem asju ajada ettevõttena, siis lõin selleks ka MTÜ.

Mina tegutsen oma MTÜ-s üksi. On raskemaid aegu, kui korraga on palju kasse parvoga garantiiniruumis, teises toas on giardias. On paratamatu, et nakkus levib, kui kassid koos. Ja surevad ka mõned. Haigustega kassid tähendab pidevat ruumide desinfitseerimist ja igapäevast liivakastide pesu. Kõige rohkem on korraga olnud minu juures 47 kassi.

Kui tänavalt toodud kass on terve, siis see lausa vedu. Tema ülevaatamine ja ettevalmistamine uueks eluks läheb loomakliinikus sel juhul maksma 100 eurot. Kuid kui kass on katkus on vaja tema ravimiseks 1000 eurot. Ja siin valida ise ei saa, millega kass sinu juurde jõuab. Arveid oleme tasunud annetatud rahade eest. Varasemalt oli annetamist rohkem. Oli väike varu ees ja sai õigeagselt tasutud kliinikute arved. Praeguseks ajaks on aga annetuste summad väga palju vähenenud. Toitu annetatakse väga harva. Annetuste rahad kuluvadki loomakliiniku arvete tasumiseks, toidu liiva ja muu vajaliku jaoks kassidele. Loomade tranpsordivajadused maksan omast taskust. Aeg on näidanud, et Tallinna loomakliinikud suudavad pakkuda paremaid ja kiiremaid lahendusi ning seetõttu käivad kassid Tallinnas. See kõik nõuab transpordikulusid. Töö tänulikkus seisneb selles, et kui järjekordne kass on terveks ravitud, siis tuleb naeratus jälle näole. Sa näed, kui tänulik ta on. Isegi, kui päeval susiseb su peale, siis öösel on ikka voodijalutsis magamas. Kui kassid terved, siis otsin neile uued hoiukodud või kodud. Hoiukodus olev kass on hoiukodu hooldada igapäevase söögi, liiva ja muude vajalike tarvete osas. Arstikulud katan annetuste rahadega. Houkodus olemine on kassile parem ikka, kui kassitoas elamine. Sõltuvalt kassi iseloomust saab ta olla kas koos teiste peres olevate kassidega või on üksik pereliige. Parim on aga see, kui kass saab omale uue turvalisust, hooldust ja armastust pakkuva kodu, kus ta ei pea oma elus enam kogema uuesti tänavale jäämist. Sellised kassid on üliväga tänulikud oma uuetele peremeestele.

Head uut kodu kassile on raskem leida, kui arvata võiks. Inimesed ei ole teadlikud ohtudest kasside võtmisel. Palju soovitakse võtta kass vabakäigule. Sellisel puhul on omad ohud loomale ja soovitame kassid ikka tubaseks kassiks jätta. Kui katta akna avad ja kasvatada muru potis, siis saab kass nii värsket õhku, kui muru näksida. Kui minna kassiga õue traksidega jalutama võib teda ikkagi rünnata ei tea kust väljailmuv koer ja vigastused mis sellest tekivad võivad lõpetada kassi elu. Uskumus, et tänavakass ei suuda tubase eluga harjuda on vale. Kassi võtmisel peab olema tema jaoks aega, sest ta vajab samuti hoolt ja tähelepanu. Hellust ja armastust. Kui sellest jääb puudus võib kass ulakusi kodus tegema hakata. Kui aga ta saab soovitud tähelepanu, saab temast ustav kaaslane. Kassiperemehed pidid olema parema tervisega, sest kass aitab alandada stressi ja vererõhku.

Iga inimese tehtud annetus on panus nende sammude tegemiseks väärkoheldud ja üksindusse jöetud kasside parema elu leidmise teekonnal. Ka kass on väärt olema õnnelik.''

Tooksin ka välja kiisukesed, kes otsivad juba pikka aega kodu. Liisu ja Siimu. Vasakpoolsel pildil on nad siis kui hoiukoju saabusid. Nind parempoolsed pildid on nüüd tehtud. Üli ilusad kassid uhke kasukaga. Nemad otsivad kodu koos, neid ei saa lahutada. 
Kui Sina tunned et Liisu ja Siimu läksid hinge, siis kirjuta MTÜ Kurrmäu'le.  Siin on aga kaks arga kiisukest Tikrike ja Rõžik. 

Kõik kiisud on kiibitud, vaktsineeritud ja steriliseeritud/kastreeritud. 

Kui Sina soovid aidata MTÜ Kurrmäu'd, saad meie kaudu teha toidu-liiva annetuse. Valides ostukorvi tooteid lisades tarneks ''annetus kiisudele* Ja sealt valida siis MTÜ Kurrmäu. Meie toimetame vajaliku kiisudele. 

Meie aga hoiame Merlele pöialt, et tal edaspidi ka hästi läheks ning kiisud leiaksid omale päriskodud.

Uus tutvustus juba uuel nädalal.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Järgmine

Pesaleidja MTÜ

Jaga seda artiklit